Alışveriş Sepeti

"KİTABIN BAŞKENTİ" iade işlemlerinde 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. 
Hiçbir gerekçe belirtmeksizin yapabileceğiniz ürün iadesi ve koşulları "KİTABIN BAŞKENTİ" den satın aldığınız her ürünü, teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde ürün hasarlı olmasa dahi -hiçbir gerekçe belirtmeksizin- iade edebilirsiniz.

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin tarafımıza ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz. 

İade için, satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, kullanılmamış veya tekrar satıla bilirliği bozulmamış olması gerekmektedir.

Tahsilatı gerçekleşmiş ürünlerin temin edilip İrem Yayıncılık online biriminden gönderi süresi 3 iş günüdür. Ürünlerin belirtilen sürede teslim edilmemesi durumunda +90 312 342 42 43 numaralı telefon ya da iletisim@kitabinbaskenti.com eposta adresini kullanarak "KİTABIN BAŞKENTİ" online birimine bildirilmelidir.

Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz. Siparişlerinizle ilgili iptal işlemlerinde, ürün kargoya verilmeden önce, müşteri temsilcilerimizle görüşebilir, canlı destek servisimizi kullanabilir, ya da mail adresinden ulaşarak siparişinizi iptal ettirebilirsiniz.

Ürün Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra +90 312 342 42 43 numaralı telefon ya da iletisim@kitabinbaskenti.com eposta adresini kullanarak "KİTABIN BAŞKENTİ" online birimine bildirilmelidir. "KİTABIN BAŞKENTİ" ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

Müşteri, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı "KİTABIN BAŞKENTİ" taahhüt eder... Yasal olarak düzenlendiği şekli ile, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin İrem Yayıncılık'a ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez.